MIC5205-3.3YM5-TR
DigiKeyn tuotenumero
576-1259-2-ND - Rullattu teippi (TR)
576-1259-1-ND - Cut Tape (CT)
576-1259-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC5205-3.3YM5-TR
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
17 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
MIC5205-3.3YM5-TR -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
150 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
2.5 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (100Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
16V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,35V @ 150mA