MIC39100-2.5WS
DigiKeyn tuotenumero
576-3374-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC39100-2.5WS
Kuvaus
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT-223-3
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MIC39100-2.5WS -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
0,63V @ 1A
Valm.
Lähtövirta
Pakkaustapa
Putki
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön konfiguraatio
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Lähdön tyyppi
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Regulaattorien lukumäärä
1
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-3
Tulojännite (maks.)
16V
Päätuotenumero
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
2,5V