MIC3490-3.3YM5-TR
DigiKeyn tuotenumero
MIC3490-3.3YM5-TR-ND - Rullattu teippi (TR)
MIC3490-3.3YM5-CT-ND - Cut Tape (CT)
MIC3490-3.3YM5-DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC3490-3.3YM5-TR
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
99 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA SOT-23-5
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MIC3490-3.3YM5-TR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
30 µA
Digi-Reel®
Virta - syöttö (maks.)
2 mA
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
36V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,45V @ 100mA