MCP4662-502E/UN
DigiKeyn tuotenumero
MCP4662-502E/UN-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP4662-502E/UN
Kuvaus
IC DIG POT 5K 10-MSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Digitaaliset potentiometrit 5k Ohms 2 piiriä 257 väliottoa I2C Rajapinta 10-MSOP
EDA/CAD-mallit
MCP4662-502E/UN -mallit
Syöttöjännite
1,8V – 5,5V
Pakkaustapa
Putki
Ominaisuudet
Mykistys, Valittava osoite
Toleranssi
±20%
Lämpötilakerroin (tyyp.)
150ppm/°C
Konfiguraatio
Reostaatti
Valmistajan laitepakkaus
10-MSOP
Pakkaus / kotelo
10-TFSOP, 10-MSOP (0,118", 3,00mm leveys)
Väliottojen lukumäärä
257
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C