MCP4141-104E/SN
DigiKeyn tuotenumero
MCP4141-104E/SN-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP4141-104E/SN
Kuvaus
IC DIG POT 100K 8-SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
9 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Digitaaliset potentiometrit 100k Ohms 1 piiriä 129 väliottoa SPI Rajapinta 8-SOIC
EDA/CAD-mallit
MCP4141-104E/SN -mallit
Kategoria
Rajapinta
SPI
Muistin tyyppi
Haihtumaton
Sarja
Syöttöjännite
1,8V – 5,5V
Pakkaustapa
Putki
Toleranssi
±20%
Lämpötilakerroin (tyyp.)
150ppm/°C
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC
Konfiguraatio
Potentiometri
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C