MCP3008-I/P
DigiKeyn tuotenumero
MCP3008-I/P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP3008-I/P
Kuvaus
IC ADC 10BIT 16-PDIP
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
10 bittiä analogi-digitaalimuunnin 4, 8 Tulo 1 SAR 16-PDIP
EDA/CAD-mallit
MCP3008-I/P -mallit
Referenssityyppi
Ulkoinen
Jännite - syöttö, analoginen
2,7V – 5,5V
Jännite - syöttö, digitaalinen
2,7V – 5,5V
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Tulojen lukumäärä
4, 8
Pakkaus / kotelo
16-DIP (0,300", 7,62mm)