MCP3002-I/MS
DigiKeyn tuotenumero
MCP3002-I/MS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP3002-I/MS
Kuvaus
IC ADC 10BIT 8-MSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
19 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
10 bittiä analogi-digitaalimuunnin 1, 2 Tulo 1 SAR 8-MSOP
EDA/CAD-mallit
MCP3002-I/MS -mallit
Referenssityyppi
Supply
Jännite - syöttö, analoginen
2,7V – 5,5V
Jännite - syöttö, digitaalinen
2,7V – 5,5V
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Tulojen lukumäärä
1, 2
Pakkaus / kotelo
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm leveys)