MCP3001-I/MS
DigiKeyn tuotenumero
MCP3001-I/MS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP3001-I/MS
Kuvaus
IC ADC 10BIT 8-MSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
10 bittiä analogi-digitaalimuunnin 1 Tulo 1 SAR 8-MSOP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MCP3001-I/MS -mallit
Kategoria
A/D-muuntimien lukumäärä
1
Valmistaja
Microchip Technology
Arkkitehtuuri
SAR
Pakkaustapa
Putki
Referenssityyppi
Ulkoinen
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö, analoginen
2,7V – 5,5V
Bittien lukumäärä
10
Jännite - syöttö, digitaalinen
2,7V – 5,5V
Näytteenottonopeus (sekunnissa)
200k
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Tulojen lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm leveys)