MCP23009-E/P
DigiKeyn tuotenumero
MCP23009-E/P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP23009-E/P
Kuvaus
IC XPNDR 3.4MHZ I2C 18DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
I/O-laajentimet 8 I2C 3.4 MHz 18-PDIP
EDA/CAD-mallit
MCP23009-E/P -mallit
Kategoria
Lähdön tyyppi
Avoin nielu
Virta - lähtö lähde/nielu
25mA
Kellotaajuus
3.4 MHz
Syöttöjännite
1,8V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
I/O-lukumäärä
8
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Rajapinta
I2C
Pakkaus / kotelo
18-DIP (0,300", 7,62mm)