MCP1501T-10E/CHY
DigiKeyn tuotenumero
MCP1501T-10E/CHYTR-ND - Rullattu teippi (TR)
MCP1501T-10E/CHYCT-ND - Cut Tape (CT)
MCP1501T-10E/CHYDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP1501T-10E/CHY
Kuvaus
IC VREF SERIES 1.024V SOT23-6
Valmistajan vakio toimitusaika
20 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Sarja jänniteviite IC ±0,1% SOT-23-6
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MCP1501T-10E/CHY -mallit
Kategoria
Kohina - 0,1Hz – 10Hz
14µVrms
Valmistaja
Microchip Technology
Kohina - 10Hz – 10kHz
27µVrms
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Jännite - tulo
1,65V – 5,5V
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,024V
Pakkaus / kotelo
SOT-23-6
Lähtövirta
20 mA
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-6
Toleranssi
±0,1%
Päätuotenumero
Lämpötilakerroin
50ppm/°C