DSPIC30F1010-30I/SO
DigiKeyn tuotenumero
DSPIC30F1010-30I/SO-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DSPIC30F1010-30I/SO
Kuvaus
IC MCU 16BIT 6KB FLASH 28SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
dsPIC dsPIC™ 30F Mikrokontrollerit IC 16 bittiä 30 MIPiä 6Kt (2K x 24) FLASH 28-SOIC
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
DSPIC30F1010-30I/SO -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
RAM-muistin koko
256 x 8
Pakkaustapa
Putki
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
3V – 5,5V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 6x10b
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
dsPIC
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Ytimen koko
16 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
30 MIPiä
Valmistajan laitepakkaus
28-SOIC
Liitettävyys
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Pakkaus / kotelo
28-SOIC (0,295", 7,50mm leveys)