AVR16EB20T-I/SS
DigiKeyn tuotenumero
150-AVR16EB20T-I/SSTR-ND - Rullattu teippi (TR)
150-AVR16EB20T-I/SSCT-ND - Cut Tape (CT)
150-AVR16EB20T-I/SSDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AVR16EB20T-I/SS
Kuvaus
16KB RWW,2KB RAM,20MHZ,12-BIT AD
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR null Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 16Kt (16K x 8) FLASH 20-SSOP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
AVR16EB20T-I/SS -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Valm.
EEPROM:in koko
512 x 8
Sarja
RAM-muistin koko
2K x 8
Digi-Reel®
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 14x12b
Ydinprosessori
AVR
Oskillaattorin tyyppi
Ulkoinen, Sisäinen
Ytimen koko
8 bittiä
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
I2C, IrDA, SMBus, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
20-SSOP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
20-SSOP (0,209", 5,30mm leveys)