ATXMEGA16E5-ANR
DigiKeyn tuotenumero
ATXMEGA16E5-ANRTR-ND - Rullattu teippi (TR)
ATXMEGA16E5-ANRCT-ND - Cut Tape (CT)
ATXMEGA16E5-ANRDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATXMEGA16E5-ANR
Kuvaus
IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 32TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® XMEGA® E5 Mikrokontrollerit IC 8/16-bittinen 32MHz 16Kt (8K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)
EDA/CAD-mallit
ATXMEGA16E5-ANR -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-muistin koko
2K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,6V – 3,6V
Datamuuntimet
A/D 16x12b; D/A 2x12b
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C (TA)
Nopeus
32MHz