ATTINY84-20SSU
DigiKeyn tuotenumero
ATTINY84-20SSU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATTINY84-20SSU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 14SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATtiny Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 8Kt (4K x 16) FLASH 14-SOIC
EDA/CAD-mallit
ATTINY84-20SSU -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
512 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 8x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
USI
Valmistajan laitepakkaus
14-SOIC
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, Lämpötila-anturi, WDT
Pakkaus / kotelo
14-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)