ATMEGA88-20AU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA88-20AU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA88-20AU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 8Kt (4K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)
EDA/CAD-mallit
ATMEGA88-20AU -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
RAM-muistin koko
1K x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz