ATMEGA8-16PU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA8-16PU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA8-16PU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 16MHz 8Kt (4K x 16) FLASH 28-PDIP
EDA/CAD-mallit
ATMEGA8-16PU -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
RAM-muistin koko
1K x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4,5V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 6x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
16MHz
Valmistajan laitepakkaus
28-PDIP
Pakkaus / kotelo
28-DIP (0,300", 7,62mm)