ATMEGA644PV-10PU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA644PV-10PU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA644PV-10PU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 10MHz 64Kt (32K x 16) FLASH 40-PDIP
EDA/CAD-mallit
ATMEGA644PV-10PU -mallit
EEPROM:in koko
2K x 8
RAM-muistin koko
4K x 8
Osan tila
Vanhentunut
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
10MHz
Valmistajan laitepakkaus
40-PDIP
Pakkaus / kotelo
40-DIP (0,600", 15,24mm)