ATMEGA644P-20PU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA644P-20PU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA644P-20PU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 64Kt (32K x 16) FLASH 40-PDIP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
ATMEGA644P-20PU -mallit
Tuotteen ominaisuudet
Näytä samankaltaiset tuotteet
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
EEPROM:in koko
2K x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
4K x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 8x10b
Ydinprosessori
AVR
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ytimen koko
8 bittiä
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Liitettävyys
I2C, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
40-PDIP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
40-DIP (0,600", 15,24mm)