ATMEGA640-16AU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA640-16AU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA640-16AU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 16MHz 64Kt (32K x 16) FLASH 100-TQFP (14x14)
EDA/CAD-mallit
ATMEGA640-16AU -mallit
EEPROM:in koko
4K x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
RAM-muistin koko
8K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 16x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
16MHz