ATMEGA48-20AU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA48-20AU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA48-20AU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 4Kt (2K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)
EDA/CAD-mallit
ATMEGA48-20AU -mallit
EEPROM:in koko
256 x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
RAM-muistin koko
512 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 8x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz