ATMEGA32-16AU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA32-16AU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA32-16AU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
20 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 16MHz 32Kt (16K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)
EDA/CAD-mallit
ATMEGA32-16AU -mallit
EEPROM:in koko
1K x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
RAM-muistin koko
2K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4,5V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 8x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
16MHz