ATMEGA16U2-AUR
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA16U2-AURTR-ND - Rullattu teippi (TR)
ATMEGA16U2-AURCT-ND - Cut Tape (CT)
ATMEGA16U2-AURDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA16U2-AUR
Kuvaus
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 16MHz 16Kt (8K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)
EDA/CAD-mallit
ATMEGA16U2-AUR -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-muistin koko
512 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
16MHz