ATMEGA16M1-AU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA16M1-AU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA16M1-AU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 16MHz 16Kt (8K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)
EDA/CAD-mallit
ATMEGA16M1-AU -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
Sarja
RAM-muistin koko
1K x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 11x10b; D/A 1x10b
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
16MHz