ATMEGA16A-PU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA16A-PU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA16A-PU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 16MHz 16Kt (8K x 16) FLASH 40-PDIP
EDA/CAD-mallit
ATMEGA16A-PU -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
1K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 8x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
16MHz
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Liitettävyys
I2C, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
40-PDIP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
40-DIP (0,600", 15,24mm)