ATMEGA16A-AU
DigiKeyn tuotenumero
ATMEGA16A-AU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATMEGA16A-AU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATmega Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 16MHz 16Kt (8K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)
EDA/CAD-mallit
ATMEGA16A-AU -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
RAM-muistin koko
1K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 8x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
16MHz