AT91M55800A-33CJ
DigiKeyn tuotenumero
AT91M55800A-33CJ-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AT91M55800A-33CJ
Kuvaus
IC MCU 16/32BIT ROMLESS 176BGA
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
ARM7® AT91 Mikrokontrollerit IC 16/32-bittinen 33MHz ROMiton 176-BGA (13x13)
EDA/CAD-mallit
AT91M55800A-33CJ -mallit
Kategoria
I/O-lukumäärä
58
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
ROMiton
Sarja
RAM-muistin koko
8K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 3,6V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 8x10b; D/A 2x10b
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
ARM7®
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Ytimen koko
16/32-bittinen
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
33MHz