AT90USB162-16AU
DigiKeyn tuotenumero
AT90USB162-16AU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AT90USB162-16AU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® 90USB Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 16MHz 16Kt (16K x 8) FLASH 32-TQFP (7x7)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
AT90USB162-16AU -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Kaukalo
RAM-muistin koko
512 x 8
Osan tila
Aktiivinen
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
AVR
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
16MHz