1N5228/TR on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Microchip Technology
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Parametrisesti vastaava
Microchip Technology
Varastossa: 348
Tekniset tiedot
Varastossa: 0
Diodit - Zener 3.9 V 500 mW ±5% Läpivientiaukko DO-204AH (DO-35)
1N5228/TR
DigiKeyn tuotenumero
150-1N5228/TR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
1N5228/TR
Kuvaus
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO204AH
Valmistajan vakio toimitusaika
22 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Impedanssi (maks.) (Zzt)
23 Ohms
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
10 µA @ 950 mV
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-65°C – 175°C (TJ)
Jännite - zener (nim.) (Vz)
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Toleranssi
±5%
Pakkaus / kotelo
Teho - maksimi
500 mW