60R040XU
DigiKeyn tuotenumero
F2005-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
60R040XU
Kuvaus
PTC RESET FUSE 60V 400MA RADIAL
Tarkka kuvaus
Polymeerinen PTC nollattavat varokkeet 60V 400 mA Ih Läpivientiaukko Säteittäinen, Kiekko
Kategoria
Laukaisuaika
3.8 s
Resistanssi - aluksi (Ri) (min.)
550 mOhms
Sarja
Resistanssi - laukaisun jälkeen (R1) (maks.)
1.29 Ohms
Pakkaustapa
Irtotavara
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Jännite - maksimi
60V
Koko/mitat
0,299" halk. x 0,122" paks. (7,60mm x 3,10mm)
Virta - pito (Ih) (maks.)
400 mA
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,532" (13,50mm)
Virta - laukaisu (It)
800 mA
Johdinten väli
0,201" (5,10mm)
Virta - maks.
40 A