2920L600/16MR
DigiKeyn tuotenumero
18-2920L600/16MRTR-ND - Rullattu teippi (TR)
18-2920L600/16MRCT-ND - Cut Tape (CT)
18-2920L600/16MRDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
2920L600/16MR
Kuvaus
PTC RESET FUSE 16V 6.0A 2920
Tarkka kuvaus
Polymeerinen PTC nollattavat varokkeet 16V 6 A Ih Kiinnitys pintaan 2920 (7351 metrinen), kovera
Kategoria
Virta - maks.
40 A
Laukaisuaika
2 s
Sarja
Resistanssi - aluksi (Ri) (min.)
4 mOhms
20 mOhms
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Jännite - maksimi
16V
Virta - pito (Ih) (maks.)
6 A
Koko/mitat
0,290" pit. x 0,202" lev. (7,36mm x 5,12mm)
Virta - laukaisu (It)
12 A
Paksuus (maks.)
0,063" (1,60mm)