06R075BU on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Littelfuse Inc.
Varastossa: 9 224
Tekniset tiedot
Polymeerinen PTC nollattavat varokkeet 6V 750 mA Ih Läpivientiaukko Säteittäinen, Kiekko
Building Automation – Protect/Sense/Control
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
06R075BU
DigiKeyn tuotenumero
06R075BU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
06R075BU
Kuvaus
PTC RESET FUSE 6V 750MA RADIAL
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Laukaisuaika
400 ms
Valmistaja
Littelfuse Inc.
Resistanssi - aluksi (Ri) (min.)
100 mOhms
Sarja
Resistanssi - laukaisun jälkeen (R1) (maks.)
230 mOhms
Pakkaustapa
Irtotavara
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Osan tila
Vanhentunut
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Tyyppi
Polymeerinen
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Kiekko
Jännite - maksimi
6V
Koko/mitat
0,272" halk. x 0,118" paks. (6,90mm x 3,00mm)
Virta - pito (Ih) (maks.)
750 mA
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,449" (11,40mm)
Virta - laukaisu (It)
1.3 A
Johdinten väli
0,201" (5,10mm)
Virta - maks.
40 A