IXYK140N90C3
DigiKeyn tuotenumero
IXYK140N90C3-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IXYK140N90C3
Kuvaus
IGBT 900V 310A TO-264
Valmistajan vakio toimitusaika
30 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT 900 V 310 A 1630 W Läpivientiaukko TO-264 (IXYK)
Kategoria
Kytkentäenergia
4,3mJ (päällä), 4mJ (pois päältä)
Hilan varaus
330 nC
Pakkaustapa
Putki
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
40ns/145ns
Testitila
450V, 100A, 1Ohm, 15V
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
900 V
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
310 A
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
840 A
Pakkaus / kotelo
TO-264-3, TO-264AA
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,7V @ 15V, 140A
Valmistajan laitepakkaus
TO-264 (IXYK)
Teho - maksimi
1630 W