IGQ75N120S7XKSA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IGQ75N120S7XKSA1-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IGQ75N120S7XKSA1
Kuvaus
IGBT TRENCH 1200V 154A TO247-55
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Trench 1200 V 154 A 630 W Läpivientiaukko PG-TO247-3-55
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IGQ75N120S7XKSA1 -mallit
Kategoria
Teho - maksimi
630 W
Valmistaja
Infineon Technologies
Kytkentäenergia
5,13mJ (päällä), 3,48mJ (pois päältä)
Sarja
Tulon tyyppi
Standardi
Pakkaustapa
Putki
Hilan varaus
450 nC
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
38ns/190ns
IGBT-tyyppi
Trench
Testitila
600V, 75A, 2,1Ohm, 15V
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
1200 V
Toimintalämpötila
-40°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
154 A
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
225 A
Pakkaus / kotelo
TO-247-3
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2V @ 15V, 75A