FP100R12KT4B11BOSA1
DigiKeyn tuotenumero
FP100R12KT4B11BOSA1-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FP100R12KT4B11BOSA1
Kuvaus
IGBT MOD 1200V 100A 515W MOD
Valmistajan vakio toimitusaika
22 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Moduuli Trench Field Stop Kolmivaiheinen vaihtosuuntaaja 1200 V 100 A 515 W Runkokiinnitys Moduuli
Kategoria
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,1V @ 15V, 100A
Valmistaja
Infineon Technologies
Virta - kollektorin katkaisu (maks.)
1 mA
Sarja
Tulokapasitanssi (Cies) @ Vce
6.3 nF @ 25 V
Pakkaustapa
Kaukalo
Syöte
Standardi
Osan tila
Aktiivinen
NTC-termistori
Kyllä
IGBT-tyyppi
Trench Field Stop
Toimintalämpötila
-40°C – 150°C
Konfiguraatio
Kolmivaiheinen vaihtosuuntaaja
Asennustyyppi
Runkokiinnitys
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
1200 V
Pakkaus / kotelo
Moduuli
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
100 A
Valmistajan laitepakkaus
Moduuli
Teho - maksimi
515 W