FF1700XTR17IE5DBPSA1
DigiKeyn tuotenumero
448-FF1700XTR17IE5DBPSA1-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FF1700XTR17IE5DBPSA1
Kuvaus
IGBT MODULE 1700V 1.7KA 2.1MW
Valmistajan vakio toimitusaika
35 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Moduuli Trench Field Stop Puolisiltainvertteri 1700 V 1700 A 2100000 W Runkokiinnitys
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
FF1700XTR17IE5DBPSA1 -mallit
Kategoria
Teho - maksimi
2100000 W
Valmistaja
Infineon Technologies
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,33V @ 15V, 1,7kA
Sarja
Virta - kollektorin katkaisu (maks.)
10 mA
Pakkaustapa
Kaukalo
Tulokapasitanssi (Cies) @ Vce
81 nF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Syöte
Standardi
IGBT-tyyppi
Trench Field Stop
NTC-termistori
Kyllä
Konfiguraatio
Puolisiltainvertteri
Toimintalämpötila
-40°C – 175°C (TJ)
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
1700 V
Asennustyyppi
Runkokiinnitys
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
1700 A