FH48-68S-0.5SV
DigiKeyn tuotenumero
H124729TR-ND - Rullattu teippi (TR)
H124729CT-ND - Cut Tape (CT)
H124729DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FH48-68S-0.5SV
Kuvaus
CONN FFC VERT 68POS 0.5MM SMD
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
68,00 napainen FFC liittimet Kontaktit, Pystysuuntaiset - 1-puoliset 0,020" (0,50mm) Kiinnitys pintaan
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
FH48-68S-0.5SV -mallit
Kategoria
Lukitustoiminto
Pidätinlukko
Valmistaja
Hirose Electric Co Ltd
Kaapelin päädyn tyyppi
Liuskamainen
Sarja
Kontaktin materiaali
Fosfori-pronssi
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Kotelon materiaali
Nestekidepolymeeri (LCP), Halogeeniton
Osan tila
Aktiivinen
Aktuaattorin materiaali
Litteä taipuisa tyyppi
FFC
Ominaisuudet
Matala pistovoima (LIF)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jänniteluokitus
50V
Liittimen/kontaktin tyyppi
Kontaktit, Pystysuuntaiset - 1-puoliset
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Napojen lukumäärä
68,00
Materiaalin syttyvyysluokitus
UL94V-0
Jako
0,020" (0,50mm)
Virtaluokitus (ampeeria)
0,5A
Terminointi
Juotostina
Kotelon väri
Harmaa
FFC:n, FCB:n paksuus
0,30mm
Aktuaattorin väri
Musta
Korkeus kortin yläpuolella
0,243" (6,18mm)