M20-8761042
DigiKeyn tuotenumero
952-2550-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
M20-8761042
Kuvaus
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
Valmistajan vakio toimitusaika
23 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
piikkirimaliitin Kiinnitys pintaan 20 napainen 0,100" (2,54mm)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
M20-8761042 -mallit
Kategoria
Kiinnitystyyppi
Push-Pull
Valm.
Kontaktin pituus - liitäntä
0,228" (5,80mm)
Sarja
Eristyksen korkeus
0,100" (2,54mm)
Pakkaustapa
Irtotavara
Kontaktin muoto
Neliö
Osan tila
Aktiivinen
Kontaktin pintakäsittely - liitäntä
Kulta
Liittimen tyyppi
Kontaktin pintakäsittely - tappi
Tina
Kontaktin tyyppi
Urosnasta
Kontaktin materiaali
Messinki
Jako - liitäntä
Eristyksen materiaali
Polyamidi (PA6T), Nailon 6T
Napojen lukumäärä
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C
Rivien lukumäärä
2
Materiaalin syttyvyysluokitus
UL94V-0
Riviväli - liitäntä
Eristyksen väri
Musta
Kuormitettujen napojen lukumäärä
Kaikki
Virtaluokitus (ampeeria)
3A per kosketin
Tyyppi
Jänniteluokitus
250V
Suojaus
Suojaamaton
Pinoamiskorkeus liitettynä
11,53mm, 12,23mm, 12,63mm, 18,13mm