FFC2A32-40-T
DigiKeyn tuotenumero
2073-FFC2A32-40-TTR-ND - Rullattu teippi (TR)
2073-FFC2A32-40-TCT-ND - Cut Tape (CT)
2073-FFC2A32-40-TDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FFC2A32-40-T
Kuvaus
CONN FFC VERT 40POS 0.5MM SMD
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
40 napainen FFC, FPC liittimet Kontaktit, Pystysuuntaiset - 1-puoliset 0,020" (0,50mm) Kiinnitys pintaan
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
FFC2A32-40-T -mallit
Kategoria
Kaapelin päädyn tyyppi
Kartiomainen
Valmistaja
GCT
Kontaktin materiaali
Fosfori-pronssi
Sarja
Kontaktin pintakäsittely
Tina
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Kotelon materiaali
Nestekidepolymeeri (LCP)
Osan tila
Aktiivinen
Aktuaattorin materiaali
Nestekidepolymeeri (LCP)
Litteä taipuisa tyyppi
FFC, FPC
Ominaisuudet
Juotostinan varaaminen, Nollavoima (ZIF)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jänniteluokitus
30V
Liittimen/kontaktin tyyppi
Kontaktit, Pystysuuntaiset - 1-puoliset
Toimintalämpötila
-25°C – 85°C
Napojen lukumäärä
40
Materiaalin syttyvyysluokitus
UL94V-0
Jako
0,020" (0,50mm)
Virtaluokitus (ampeeria)
0,2A
Terminointi
Juotostina
Kotelon väri
Luonnollinen
FFC:n, FCB:n paksuus
0,30mm
Aktuaattorin väri
Musta
Korkeus kortin yläpuolella
0,167" (4,25mm)