MM3Z5V6C
DigiKeyn tuotenumero
2156-MM3Z5V6C-ND
Valmistaja
Fairchild Semiconductor
Valmistajan tuotenumero
MM3Z5V6C
Kuvaus
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323F
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 5.6 V 200 mW ±5% Kiinnitys pintaan SOD-323F
Kategoria
Impedanssi (maks.) (Zzt)
37 Ohms
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
900 nA @ 2 V
Pakkaustapa
Irtotavara
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
1 V @ 10 mA
Toimintalämpötila
-65°C – 150°C
Toleranssi
±5%
Pakkaus / kotelo
Teho - maksimi
200 mW