BZX79C12
DigiKeyn tuotenumero
2156-BZX79C12-ND
Valmistaja
Fairchild Semiconductor
Valmistajan tuotenumero
BZX79C12
Kuvaus
DIODE ZENER 12V 500MW DO204AH
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 12 V 500 mW ±5% Läpivientiaukko DO-204AH (DO-35)
Kategoria
Impedanssi (maks.) (Zzt)
25 Ohms
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
100 nA @ 8 V
Pakkaustapa
Irtotavara
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 100 mA
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-65°C – 200°C
Jännite - zener (nim.) (Vz)
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Toleranssi
±5%
Pakkaus / kotelo
Teho - maksimi
500 mW