AMS1117-3.3
DigiKeyn tuotenumero
5272-AMS1117-3.3TR-ND - Rullattu teippi (TR)
5272-AMS1117-3.3CT-ND - Cut Tape (CT)
5272-AMS1117-3.3DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AMS1117-3.3
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-3L
Valmistajan vakio toimitusaika
3 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223-3L
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
10 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Virtaraja
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
12V
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-3L
Jännitehäviö (maks.)
1,3V @ 1A