EM256508H
EM256508H
EM256508H
DigiKeyn tuotenumero
283-EM256508H-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
EM256508H
Kuvaus
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
Valmistajan vakio toimitusaika
19 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
8 paikkaa riviliitin Pistotulppa, Naaraspistokkeet 0,200" (5,08mm) 180° Vapaasti riippuva (linja)
Kategoria
Virta - UL
16 A
Valmistaja
Eaton - Electronics Division
Jännite - UL
300 V
Sarja
Johdon paksuus tai alue - AWG
12-26 AWG
Pakkaustapa
Irtotavara
Väri
Vihreä
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C
Tyyppi
Pistotulppa, Naaraspistokkeet
Kontaktin liitännän pintakäsittely
Tina
Napojen lukumäärä
8
Ominaisuudet
Pitosalvat (johdoton puoli)
Napoja tasoa kohden
8
Materiaalin syttyvyysluokitus
UL94V-0
Tasojen lukumäärä
1
Ruuvin koko
M3
Jako
0,200" (5,08mm)
Vääntömomentti - ruuvi
0,79 Nm (7,0 Lb-In)
Johdon tuonti urosliittimeen
180°
Kontaktin materiaali
Messinki
Terminointityyppi
Ruuvi
Kotelon materiaali
Kestomuovi
Asennustyyppi
Vapaasti riippuva (linja)
Eristyksen korkeus
0,570" (14,48mm)