BZX84C5V1 | |
|---|---|
DigiKeyn tuotenumero | 5245-BZX84C5V1-ND |
Valmistaja | |
Valmistajan tuotenumero | BZX84C5V1 |
Kuvaus | DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23 |
Valmistajan vakio toimitusaika | 4 viikkoa |
Asiakkaan referenssi | |
Tarkka kuvaus | Diodit - Zener 5.1 V 300 mW ±5% Kiinnitys pintaan SOT-23-3 (TO-236) |
Tekniset tiedot | Tekniset tiedot |
EDA/CAD-mallit | BZX84C5V1 -mallit |
Kategoria | Impedanssi (maks.) (Zzt) 60 Ohms |
Valm. | Virta - käänteinen vuoto @ Vr 2 µA @ 2 V |
Pakkaustapa Nauha | Toimintalämpötila -50°C – 150°C (TJ) |
Osan tila Aktiivinen | Asennustyyppi Kiinnitys pintaan |
Jännite - zener (nim.) (Vz) | Pakkaus / kotelo |
Toleranssi ±5% | Valmistajan laitepakkaus SOT-23-3 (TO-236) |
Teho - maksimi 300 mW | Päätuotenumero |