BZT585B5V6TQ-7
DigiKeyn tuotenumero
31-BZT585B5V6TQ-7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
31-BZT585B5V6TQ-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-BZT585B5V6TQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BZT585B5V6TQ-7
Kuvaus
DIODE ZENER 5.6V 350MW SOD523
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 5.6 V 350 mW ±2% Kiinnitys pintaan SOD-523
Kategoria
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 100 mA
Valm.
Toimintalämpötila
-65°C – 150°C (TJ)
Digi-Reel®
Luokka
Autoteollisuus
Osan tila
Aktiivinen
Hyväksyntä
AEC-Q101
Toleranssi
±2%
Pakkaus / kotelo
Teho - maksimi
350 mW
Impedanssi (maks.) (Zzt)
40 Ohms
Päätuotenumero
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
1 µA @ 2 V