15EDGK-3.81-02P-14-00L(H)
DigiKeyn tuotenumero
2388-15EDGK-3.81-02P-14-00L(H)-ND
Valmistaja
Degson
Valmistajan tuotenumero
15EDGK-3.81-02P-14-00L(H)
Kuvaus
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
2 paikkaa riviliitin Pistotulppa, Naaraspistokkeet 0,150" (3,81mm) 180° Vapaasti riippuva (linja)
Kategoria
Virta - UL
8 A
Valmistaja
Degson
Jännite - UL
300 V
Pakkaustapa
Irtotavara
Johdon paksuus tai alue - AWG
16-28 AWG
Osan tila
Aktiivinen
Johdon paksuus tai alue - mm²
0,5-1,5mm²
Tyyppi
Pistotulppa, Naaraspistokkeet
Väri
Vihreä
Napojen lukumäärä
2
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C
Napoja tasoa kohden
2
Kontaktin liitännän pintakäsittely
Tina
Tasojen lukumäärä
1
Materiaalin syttyvyysluokitus
UL94V-0
Jako
0,150" (3,81mm)
Ruuvin koko
M2
Johdon tuonti urosliittimeen
180°
Vääntömomentti - ruuvi
0,2 Nm (1,7 Lb-In)
Terminointityyppi
Ruuvi - nouseva kotelon pidike
Johdon kuorimapituus
6-7mm
Asennustyyppi
Vapaasti riippuva (linja)
Kontaktin materiaali
Kupariseos
Virta - IEC
7A
Kotelon materiaali
Polyamidi (PA66), Nailon 6/6
Jännite - IEC
250 V
Eristyksen korkeus
0,437" (11,10mm)