BZX84C5V1
DigiKeyn tuotenumero
5245-BZX84C5V1-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BZX84C5V1
Kuvaus
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 5.1 V 300 mW ±5% Kiinnitys pintaan SOT-23-3 (TO-236)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
BZX84C5V1 -mallit
Kategoria
Impedanssi (maks.) (Zzt)
60 Ohms
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
2 µA @ 2 V
Pakkaustapa
Nauha
Toimintalämpötila
-50°C – 150°C (TJ)
Osan tila
Aktiivinen
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite - zener (nim.) (Vz)
Pakkaus / kotelo
Toleranssi
±5%
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-3 (TO-236)
Teho - maksimi
300 mW