BZX84B18
DigiKeyn tuotenumero
2721-BZX84B18-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BZX84B18
Kuvaus
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 18 V 300 mW ±2% Kiinnitys pintaan SOT-23-3 (TO-236)
Kategoria
Impedanssi (maks.) (Zzt)
45 Ohms
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
50 nA @ 12.6 V
Pakkaustapa
Nauha
Toimintalämpötila
-50°C – 150°C (TJ)
Osan tila
Aktiivinen
Toleranssi
±2%
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-3 (TO-236)
Teho - maksimi
300 mW