270X232A502B1A1
DigiKeyn tuotenumero
CT2204-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
270X232A502B1A1
Kuvaus
POT 5K OHM 1/4W CARBON LINEAR
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
5k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Paneelikiinnitys Potentiometri Ei mitään 1.0 Umdrehungen Hiili 0,25W, 1/4W PC-nastat, Levyn lukitukset
Kategoria
Kytkentöjen lukumäärä
1
Valmistaja
CTS Electrocomponents
Säädön tyyppi
Sivupuolen säätö
Sarja
Kierto
300°
Pakkaustapa
Irtotavara
Resistiivinen materiaali
Hiili
Osan tila
Aktiivinen
Terminointityyppi
PC-nastat, Levyn lukitukset
Resistanssi (ohmia)
5k
Aktuaattorityyppi
Pyöreä
Toleranssi
±20%
Aktuaattorin pituus
1,000" (25,40mm)
Teho (wattia)
0,25W, 1/4W
Aktuaattorin halkaisija
0,125" (3,18mm)
Sisäänrakennettu kytkin
Ei mitään
Holkin kierre
1/4-32
Kierrosten lukumäärä
1.0
Asennustyyppi
Paneelikiinnitys
Kartio
Lineaarinen
Koko - runko
Pyöreä - 0,626" halk. (15,9mm)