DGH504Q5R5
DigiKeyn tuotenumero
338-DGH504Q5R5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DGH504Q5R5
Kuvaus
CAP 500MF -10%, +30% 5.5V TH
Tarkka kuvaus
500 mF (EDLC) superkondensaattorit 5.5 V Säteittäinen, Purkki 400mOhm @ 1kHz 1500 tuntia @ 85°C
Kategoria
Käyttöikä lämpötilassa
1500 tuntia @ 85°C
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Johdinten väli
0,472" (12,00mm)
Kapasitanssi
500 mF
Koko/mitat
0,669" pit. x 0,335" lev. (17,00mm x 8,50mm)
Toleranssi
-10%, +30%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,630" (16,00mm)
Jännite – nimellinen
5.5 V
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
400mOhm @ 1kHz