AFK158M16H32T-F
DigiKeyn tuotenumero
338-2740-2-ND - Rullattu teippi (TR)
338-2740-1-ND - Cut Tape (CT)
338-2740-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AFK158M16H32T-F
Kuvaus
CAP ALUM 1500UF 20% 16V SMD
Tarkka kuvaus
1500 µF 16 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 60mOhm @ 100kHz 5000 tuntia @ 105°C
Rippelivirta matalalla taajuudella
825 mA @ 120 Hz
Osan tila
Aktiivinen
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.1 A @ 100 kHz
Kapasitanssi
Impedanssi
60 mOhms
Toleranssi
±20%
Koko/mitat
0,492" halk. (12,50mm)
Jännite – nimellinen
16 V
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,551" (14,00mm)
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
60mOhm @ 100kHz
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,531" pit. x 0,590" lev. (13,50mm x 15,00mm)
Käyttöikä lämpötilassa
5000 tuntia @ 105°C
Asennustyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C